Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
+ Show Helden von Heute (1984)


Hotel Chelsea bol postavený v roku 1883 a otvorený 1884 a navrhnutý spoločnosťou Hubert, Pirsson and Co. Je známy ako rezidencia umelcov, spisovateľov a hudobníkov. Budova sídli v časti Chelsea, na 23. Avenue medzi Seventh a Eighth Avenue.

Hotel Chelsea bol vždy spojený s umeleckou a bohémskou aktivitou. Budova bola prvým hotelom, ktorý v dobe svojho vzniku zachovával umeleckú notu. Od roku 1883 kedy bol hotel postavený do roku 1902 bol v New Yorku najväčšou budovou. V dobách otvorenia hotelu Chelsea bola časť ulíc Chelsea známa ako divadelní okres. Ale časom kvôli ekonomické krízy a sťahovanie divadiel zruinovalo časti Chelsea. V roku 1905 bol hotel dostavaný do terajšej podoby a otvorený.

 • Andy Warhol
 • Bob Dylan
 • Jimi Hendrix
 • Madonna
 • Stanley Kubrick
 • Mark Twain
 • Édith Piaf
 • Robert Oppenheimer
 • Jean-Paul Sartre
 • Leonard Cohen
 • Tennessee Williams
 • Miloš Forman
 • a ďalší

Hotel Chelsea & Falco       Sláva hotela stúpla v roku 1978 ako anglický hudobník a basový gitarista Sex Pistols Sid Vicious sa ráno 12. októbra prebudil údajne z drogového omámenia a našiel svoju priateľku Nancy Spungen mŕtvu, zrútenú na podlahe kúpelne v ich izbe číslo 100. Zrejme zomrela následkom jedinej bodnej rany do brucha a vykrvácala. Bol obvinený z jej vraždy, aj keď povedal, že si nepamätá, čo robil. Existuje niekoľko teórii, že Nancy bola zavraždená niekým iným, väčšinou sa uvádza, že jedným z drogových dealerov, ktorý navštívili ich pokoj tej noci a zahrňuje i možnú krádež iných predmetov (vrátane značného finančného obnosu), ktoré boli stratené z izby.

V roku 2008 natočil v New Yorku režisér Abel Ferrara dokumentárny film o hotelu s názvom Chelsea on the Rocks.Show Helden von Heute (1984)

      „A parody not to be taken seriously" nazvali rakúski videoklipový guruovia Hannes Rossacher a Rudi Dolezal svoju show, ktorá vznikla v roku 1984. Okrem Hansiho Hölzela alias Falca môžeme vidieť okrem iného Cordulu Reyer v "Brillantin Brutal" a bývalú playmate Brigitta Cimarolli v "No Answer".

Show bola natáčaná v rôznych kútoch sveta. Najviac sa točilo vo Viedni, New Yorku, Chicagu, Arizone, Ríme. Tieto mestá a aj konkrétnejšie budovy, miesta pre lepšiu predstavu v obrázkoch. Napr. klip Junge Roemer sa točil v Belvedere a Palais Auersperg. Hoch wie Nie na cintoríne amerických vojenských lietadiel v Arizone. No Answer (Hallo Deutschland) v Chelsea, scéna v kine sa točila v Metro kine. Atď atď.

Vienna, Austria Schloss Belvedere - Rennweg 6, Vienna, Austria Palais Auersperg - Auerspergstraße 8, Vienna, Austria Metro Kino - Johannesgasse 4, Vienna, Austria
New York Chelsea Hotel - 222 West 23rd Street, Chelsea, Manhattan, New York City, New York, USA Tucson, Arizona, USA Rome, Lazio, Italy

Obsah piesni v show: 1. "Helden von heute" 2. "No Answer (Hallo Deutschland)" 3. "Brillantin' Brutal'" 3. "Ihre Tochter" 4. "Hoch wie nie" 5. "Steuermann" 6. "Nur mit dir" 7. "Junge Roemer" 8. "Kann es Liebe sein?" 9. "Tut-Ench-Amon (Tutankhamen)"


      Film sa začína v Egypte v pyramíde. V tom Falcove sny o vození sa v kabriolete a vystupovaní priamo pred jasajúcim publikom. Avšak v tom sa zobudí vo väzenskej cele v Chicagu. Pri úteku sa stane svedkom vojny medzi čiernym a bielym gangom. Potom Falco navštívi svoje dievča v New Yourku. Spolu si užijú v izbe č. 100 hotela Chelsea. Obaja vyrazia do kina na čiernobiely romantický film, v ktorom vidíme Falca ako hlavného hrdinu. Neskôr chodí Falco bez cieľa po meste. Uvidí striptízový klub a rozhodne sa ísť dovnútra. Tam stretáva rôzne polonahé tanečnice. Falco sa rozbehne proti stene. Prerazí sa až do nahrávacieho štúdia jeho producenta Roberta Pongera. Zmena scény: Na pohrebisku starých lietadiel blízko mesta Tucson v Arizone. Zrazu sa objaví Falco, ktorý spieva a tancuje. Kamera filmuje lietadlové vraky. Mechanik (tiež ho hrá Falco) si spraví pauzu od opravovania, uvidí cez okno Falca. Mechanik začne hrať na automate, ktorý ma v dielni. Ku koncu, má správnu kombináciu (tri plachetnice). Zmena scény: Falco vystupuje na pirátskej lodi (vzadu tancujú tanečnice oblečené hore ako piráti). Zmena scény: Falco má tlačovú konferenciu, kde "vysvetľuje svoj pevný postoj ako postfeministický muž". Zmena scény: Falco tancuje pri stole s bielymi figurínami. Zmena scény Falco má obed s rodinou. Atmosféra je totálne nudná. Falco robí úškrny na svoju mladšiu sestru, ktorá sa na tom smeje. Rodičia si hovoria vtipy, ale Falco len váľa očami. Odchádza od obeda do inej miestnosti domu kde nachádza filmový kotúč, ktorý pustí. Tento film je o nejakých podivných postavách ktoré tancujú v tanečnom sále zámku. Falco sa objaví v tomto filme a stáva sa jeho súčasťou. Nakoniec vychádza zo zámku, nastupuje do limuzíny. Tá ho zvezie na miesto odkiaľ vidí pyramídy v Egypte.


Show Helden von Heute (1984) - No Answer (Hallo Deutschland)
V Hotely Chelsey s Brigittou Cimarolli


Brigitta Cimarolli

(* 11. november 1958 v Salzburgu/Rakúsko) je modelka a herečka, ktorá tiež dosiahla pozoruhodné úspechy ako hráčka šachu, napriek tomu že sa ho naučila hrať až v 19. rokoch.

Už v 17. rokoch sa zúčastnila voľby Miss. V 18 bola zvolená za „Miss Salzburg“ a „Miss Young International“ v Tokiu. V nemeckom vydaní časopisu Playboy November 1977 bola s mierami 90-60-90 a 58 kg pri 172 cm výške playmate mesiaca.

V nemeckom vydaní Penthouse zo septembra 1983 bola dievča časopisu Penthouse. Okrem toho jej obrázky boli ozdobou v časopisoch ako sú „Neue Revue“, „LUI“, „Oui“, „Exklusiv“, „Star Ladies“, „Sexy“, „Cover Girls“, „New York“, „High Society“, „Quick“, „Excelsior“, „Stern“, „Bunte“,katalogu od „D&W“,katalog „Underfashion“ a pózovala v rôznych televíznych produkciách. V roku 1983 bola v povrchných produkciách „Taifun der Zärtlichkeit“ (alternativny názov „Die Geschichte der Puppen“) vidieť. 1985 vystupovala v nemeckej -reklamnej kampani Dessous „Ein Sommernachtstraum“. 1986 účinkovala vo videoklipe švédskej hardrockovej skupiny Treat „World of Promises“, spoločne s Falcom je vidieť v roku 1984 vo videoklipoch „No Answer (Hallo Deutschland)“ a Ihre Tochter, v roku 1998 v dokumente „Falco – Hoch wie nie“. V polovici roku 2006 vyšiel titul pod názvom „Girls in Action“ zbierka softporna, ktorý obsahuje okrem iného hore uvedený titul „Ein Sommernachtstraum“.

Dosiahla titul šachovej majsterky krajiny Salzburg. Jej hrací potenciál v ratingu ELO je vo výške cca. 1700. Proti šachovému majstrovi sveta Anatolijovi Karpovovi dosiahla v simultánnom šachu dve remízy pri jednej prehre. Avšak v „Mega-Database“ firmy Chessbase, keď sú uložené milióny turnajových partií, nie je žiadna partia Brigitty Cimarolli.

Zdroj: Slovenská Wikipedia / Brigitta Cimarolli


Brigitta Cimarolli v klipe Treat - World Of Promises

Táto rubrika bola vytvorená ako spomienka k 11. výročiu Falcovej smrti 6.2.2009


Moja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)